Żeglarstwo

IMG_4887
Szkolne rejsy żeglarskie

Informacje

Rejsy te są coraz częściej spotykaną formą wycieczek szkolnych, doskonaloną przez nas od 1990 roku.
Uczestniczy w nich młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów, przeważnie bez żadnego doświadczenia żeglarskiego. Młodzież na rejsie pięciodniowym uczy się podstaw żeglarstwa, poznając przy tym smak prawdziwej przygody. Zdobyte doświadczenie może posłużyć w uzyskaniu patentu żeglarskiego na obozach szkoleniowych organizowanych w czasie wakacji w Giżycku. W wielu przypadkach, dzięki szkolnym rejsom, młodzież odnajduje w żeglarstwie nową pasję, poznaje inny styl życia, uczy się szacunku, odpowiedzialności i pracy w grupie.

Organizacja wyjazdu

Każda załoga ma swojego sternika, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Pływamy na nowoczesnych, bardzo bezpiecznych i komfortowych jachtach TANGO 760 i BOLERO 805.

W ciągu dnia zgodnie z programem, uwzględniając pogodę, żeglujemy, wypoczywamy oraz zwiedzamy atrakcyjne miejsca, często niedostępne od lądu, a położone na trasie rejsu. Każdą noc spędzamy w innym miejscu – na cichych leśnych bindugach i wyspach, ale także w popularnych mazurskich miastach, takich jak Giżycko czy Mikołajki. Jedną z ciekawszych atrakcji jest zwiedzanie Stacji Badawczej PAN w Popielnie z hodowlą bobrów na czele. Młodzież również bardzo chętnie odwiedza park wodny “Tropicana” w hotelu “Gołębiewski” w Mikołajkach.

Rejsy odbywają się jesienią i na wiosnę.
Warto zapoznać się z regulaminem rejsu – zawiera on szczegółowe informacje na temat przestrzeganych przez nas zasad oraz zobowiązań, jakich się podejmujemy

Cena

CAŁKOWITY KOSZT wyjazdu 5-dniowego to 1150zł.

LISTA RZECZY DO ZABRANIA NA OBÓZ:

DLA CHętnych

RZECZY SPAKUJ W MIĘKKĄ TORBĘ LUB PLECAK BEZ STELAŻA!
SPRAWDŹ PROSZĘ POGODĘ, PRZYNAJMNIEJ NA DWÓCH PORTALACH. POMOŻE CI TO W ODPOWIEDNIM DOBORZE RZECZY NA REJS.
DO ZOBACZENIA!:)

Nasi dotychczasowi klienci

Jeżeli jesteś uczniem lub nauczycielem i chcesz pojechać na wspaniałą wycieczkę klasową, zadzwoń, odwiedzimy Twoją szkołę, zaprezentujemy film z rejsu i o wszystkim dokładnie opowiemy. Z pewnością będzie to ciekawa lekcja.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami już teraz!