Rejs rekreacyjno – szkoleniowy

IMG_4887

rejsy rekreacyjno-szkoleniowe

Informacje

W trakcie rejsu odwiedzamy m.in. jeziora będące na uboczu od głównego szlaku WJM(np. jez. Wojnowo, Warnołty,Tyrkło i inne). Zwiedzamy atrakcyjne miejsca , często niedostępne od strony lądu. Zapływamy również do największych portów mazurskich takich jak Giżycko Mikołaki, Ruciane Nida i wielu innych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Uczymy się tu umiejętności zachowania w warunkach nieco odmiennych niż to na co dzień bywa. Ot choćby nawet rozpalenie ogniska i przygotowanie na nim posiłku. Spotkają się tu ludzie, którzy chcą poznać własne możliwości, sprawdzić się w nietypowych sytuacjach, nauczyć współdziałania w grupie.

charakterystyka imprezy,program

 

Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Podstawowym celem rejsu jest szkolenie na patent żeglarza, czemu podporządkowany jest cały program.

Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry. Pod koniec rejsu wcześniej przypływamy do portu docelowego aby trenować w miejscu egzaminu. Rozkład zajęć każdego dnia przedstawia kierownik rejsu na apelu. Jest on uzależniony od pogody i miejsca postoju – na przykład: gdy wieje wiatr – dużo pływamy, gdy nie można żeglować realizujemy część teoretyczną szkolenia oraz prace bosmańskie.

f7937430-1a1e-42d7-be45-632519f227ee

Szkolenie na patent żeglarza obejmuje manewrowanie jachtem i zajęcia teoretyczne. Oprócz wykładów należy uczyć się samodzielnie! W odróżnieniu od obozu stacjonarnego (stale ten sam akwen i port) na rejsie szkolimy się w zróżnicowanych warunkach i nabieramy praktyki żeglarskiej. Ćwiczymy podejścia do różnych kei, pływamy ciągle na innych jeziorach. Przechodzimy przez śluzę, kanały, holujemy inne jachty, kładziemy i stawiamy maszt, często stajemy na kotwicy, cumujemy w różnych miejscach. To wielka zaleta szkolenia na rejsie. Z drugiej strony musimy też przepływać pewne odcinki szlaku, co ogranicza czas nauki manewrów. Realizacja szkolenia uzależniona jest od pogody – m.in. długotrwały brak wiatru może spowodować nieukończenie szkolenia i niedopuszczenie do egzaminu.

Egzamin odbywa się pod koniec rejsu przed Komisją z Okręgowego Związku Żeglarskiego. 

O dopuszczeniu do egzaminu decyduje Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego

Terminy

lokalizacja

Lokalizacja rozpoczęcia i zakończenia turnusu 1

Cena

2.800 zł

LISTA RZECZY DO ZABRANIA NA OBÓZ:

DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

RZECZY SPAKUJ W MIĘKKĄ TORBĘ LUB PLECAK BEZ STELAŻA!
SPRAWDŹ PROSZĘ POGODĘ, PRZYNAJMNIEJ NA DWÓCH PORTALACH. POMOŻE CI TO W ODPOWIEDNIM DOBORZE RZECZY NA REJS.
DO ZOBACZENIA!:)

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami już teraz!